Leírás
Találd meg álmaid konyháját
Fedezd fel hagyományos, modern és a kettő közti stílusú egyedi konyháinkat. Különböző gyártóktól forgalmazunk egyedi konyhákat, ezért választékunk rugalmassága rengeteg lehetőséget kínál egy teljesen személyre szabható konyha kialakítására. Konyhád méretétől és a költségvetésedtől függetlenül biztos lehetsz benne, hogy megtalálod azt a minőségi konyhát, amelyet imádni fogsz.
A konyha az otthon szíve. Praktikusnak, időtállónak, szépnek és ergonomikusnak kell lennie. Függetlenül attól, hogy egy kis panelkonyha, vagy egy családi ház nagy és tágas konyhája áll rendelkezésedre, válassz a saját elképzeléseid szerint, és valósítsd meg álmaid modern konyháját.
Tervezzünk konyhát lépésről lépésre
A konyha megtervezése az a pillanat, amikor szabadjára engedheted a fantáziádat, és elkezdheted megvalósítani álmaidat.
A konyha nemcsak az ételek előkészítésének és főzésének helyszíne – itt sütünk, mosogatunk, ételt és konyhai eszközöket tárolunk, és gyakran még az étkezőasztal is itt kap helyet. Ahhoz, hogy a konyha a teljes térrel harmonizáljon, és a célját is betöltse, részletes tervezésre és alapos kiválasztásra van szükség.
1. lépés: Mekkora hely áll rendelkezésedre?
Konyhaválasztékunk széles és változatos, az anyagiakon kívül csak a rendelkezésedre álló hely szabhat határt. Mindenekelőtt a rendelkezésre álló hely határozza meg a konyhaszekrények alakját.
Első lépés: Mérd fel helyesen leendő konyhád helyét. Mielőtt még hozzákezdenél a konyha tervezéséhez, érdemes lefényképezni az egész helyiséget, rajzolni egy képet róla felülről (a konyha alaprajzát), feltüntetni az összes falat (különösen azok méreteit) és megjelölni a konyha minden fontos pontját, mint például a mosogató, sütő, hűtőszekrény, tűzhely, ablakok, ajtók, vízkiállás helye, fiókok stb.
Első lépés: A konyhabútor felmérése
Készíts egy felülnézeti rajzot, vagy hívj minket és helyszíni felmérést biztosítunk mely a nálunk vásárolt konyhákhoz INGYENESEN igényelhető. ( A helyszíni felmérés díja 25.000 Ft. melyet rendelésnél az egyedi konyha végösszegéből levonunk. )
Ha magadnak szeretnéd felmérni a leendő konyhád az alábbiak szerint tedd:
0. Fogj egy papírt, ceruzát, és egy mérőszalagot!
1. Mérd le a fal, vagy falak hosszát ahova a konyhabútorod kerülni fog. Ha lesz benne sarok rész, akkor a sarokból kiindulva kell a méreteket felírni.
2. Mérd le az ablaknyílásaidat, és azok távolságát a fal szélétől vagy a saroktól.
3. Mérd le milyen magasan van az ablakpárkány.
4. Most a fűtőtesteket is mérd le, és távolságukat a fal szélétől vagy a saroktól. Az elhelyezkedését is rajzold le.
5. Mérd le a gázkiállást és a vízkiállást. Ezt is rajzold a papírodra.
6. Belmagasságot is mérd le, hogy tudjuk mennyire növelhetjük a konyha felső szekrények magasságát.
7. Gondold át milyen konyhai gépeket szeretnél az új konyhába mert a tervezésnél kelleni fog.
8. Írd fel előre milyen színek vannak a padlónak és a falaknak, amihez igazodni kell a konyha tervezésekor.
Második lépés: A konyha elrendezése
Miután végeztél a pontos méréssel, gondold át a helyiség adottságait, és ennek megfelelően alakítsd ki a konyha elrendezését.
- Nincs sok helyed, inkább egy sarokkonyhát szeretnél L alakban? A mosogatót az ablak alá helyezheted, így legalább jól láthatod az edényeket. Az ilyen konyha előnye az optimális helykihasználás és a rengeteg hely a konyha közepén.
- Keskeny konyhád van? Válassz egysoros elrendezést. Helyezd a mosogatót a munkalap közepére, a sütőt és a hűtőszekrényt pedig a munkalap egy-egy másik végére.
- Hosszú, keskeny konyhák esetében a kétsoros elrendezés is megfelelő, mivel így a faliszekrényeknek is bőven jut hely. A készülékeknek a helyiség különböző oldalán kell elhelyezkedniük, a mosogató pedig itt is a munkalap közepére kerüljön.
- Az U alakú konyha rengeteg tárolóhelyet biztosít, és lehetővé teszi az optimális munkaháromszög kialakítását. Akiknek bőven van helye, választhatnak bárpultot is.
- A szigettel ellátott konyhák szintén népszerűek. Ez asztalként is használhatod.
- Lakótelepi konyhát keresel? Akkor fontold meg az egyik fal mentén húzódó konyhasort, vagy egy L alakú konyhát. Építs egy szekrénysort, hogy sok tárolóhelyet nyerj, a felső szekrények a mennyezetig érhetnek. Válassz két vagy három lépcsős fellépőink közül, és máris mindent elérsz bennük.
- Két helyiséget akarsz egybekapcsolni? Amerikai konyha a neked való választás! Ha a konyhát összekapcsolod a nappalival, nagyobb teret nyersz, ráadásul főzés közben is időt tölthetsz szeretteiddel. A kombinált konyha és nappali nagyszerű megoldás, különösen kis helyiségekben, ahol helyhiánnyal küszködsz. Ráadásul modern, és lehetővé teszi, hogy minden centimétert a lehető legjobban kihasználj.
- Rengeteg helyet biztosítanak az elemes konyhák is, ezek kedvező árukkal, biztosan nem hagynak egykönnyen tovább lépni.
Harmadik lépés: Melyik stílust szereted?
Ha az alapoktól kezded, játszhatsz a stílusokkal és a dekorációkkal. De ha megvan már például a padló, akkor kicsit bonyolultabb a helyzet. A konyhabútornak illeszkednie kell hozzá, ideális esetben ugyanabban az árnyalatban. Ha ez nem megy, akkor jobb, ha univerzális színeket választasz, azaz fehéret és feketét.
Egy modern konyhának az aktuális trendeknek is meg kell felelnie, válassz fényes megjelenésű, anyagok kombinációjából álló összeállítást, rozsdamentes acél, vagy (a gránittal hasonló tulajdonságokkal rendelkező, ám megfizethetőbb) kvarc kompozit mosogatóval.
A fehér konyha garantált, hogy sosem megy ki a divatból. Emellett tisztaságot sugall, tágasabbá teszi a helyiséget, és soha nem válik unalmassá. Válassz porcelán fogantyúkat, valamint ugyanolyan színű mosogatót és keverőcsapot.
A skandináv stílus a fához kötődik, miért ne követnéd ezt a stílust a konyhában is? A fa ráadásul kellemes hangulatot biztosít az egész helyiségben. Nálunk rengeteg különböző fa mintából választhatsz a legsötétebbtől a hófehérig. A skandináv stílus az egyszerűséget és a letisztult dizájnt ötvözi, a konyha lehet praktikus, célszerű és mindenféle konyhafelszereléssel teli.
A rusztikus konyhát természetes színek és motívumok jellemzik, modern dizájnnal kombinálva. Vidéki lakásokba és házakba és a városba egyaránt megfelelő. Kellemes hangulatot biztosít, és a tompa színeknek, a porcelánnak és a fának is megvan a helye.
A természetes anyagok, mint a fa, a kő, a porcelán és a kerámia a vidéki konyha hagyományos elemei, jellemző színei a fehér, a kék és a piros. A padló fából legyen, de választhatsz kőutánzatú csempét is. Ne felejtsd a nyitott polcokat, a klasszikus komódot, a fa asztalt és a mindenhol függő, így kéznél lévő edényeket.
Negyedik lépés: Ellenőrző lista a konyhai tervezéshez
- Milyen a konyha alakja és mérete?
- Hányan fogják használni a konyhát?
- Milyen főzési és tálalási szokásaid vannak?
- A konyha tényleg csak konyha lesz, vagy étkező is tartozik hozzá? Csak étkezésre szolgál majd, vagy az lesz a család és a barátok találkozóhelye, és sok időt fogtok ott tölteni?
- Mennyi helyre van szükséged az élelmiszerek tárolásához?
- Milyen magasak lehetnek a szekrények, hogy mindenki elérje őket?
- Hová kell felszerelni az aljzatokat?
- Az ételkészítéshez megfelelő világításra van szükség. A lámpatesteket úgy helyezd el, hogy ne maradjon sötét sarok.
Gondold át az anyagválasztást is
Milyen anyagból legyen a konyha? Milyen ajtókat szeretnél? Milyen fogantyút választanál? Legyen marásminta, vagy esetleg a magasfényű front a vonzóbb? Ne becsüld alá egyiket sem, és válassz figyelmesen.
- A konyhaszekrények felfelé nyílóak vagy a klasszikus oldalra nyíló ajtósak lesznek? A halk és lágy záródás is fontos.
- Bár a fogantyúk apró részletek, jelentősen befolyásolják a végső megjelenést és stílust. Mindezt anélkül, hogy egy vagyont költenél rájuk.
Nem utolsó sorban pedig légy hálás magadnak amiért időt szántál a konyhára, amely egy életen át elkísér.
Ha bármilyen kérdésed lenne, vagy szeretnél időpontot foglalni helyszíni konyha felmérésre bártan keresd fel boltjaink egyikét.